Sıkça Sorulan Sorular

Şampuana köpürme özelliğini veren madde sülfat içeren bileşenlerdir. Sülfat içeren tüm hammaddeler içerdikleri tuz ile birlikte aşındırıcı özellik göstererek saça zarar verirler. Pek çok temizleyici ürünün (halı şampuanı, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı vb..) içerisinde yer alan bu maddenin sağlık açısından zararları çoktur.

Ürünlerimizde SLS/SLES Paraben ve Tuz içermemektedir.

İlk yıkamada Şampuan kiri ve yağı arındırır, ikinci yıkamada saç temizlendikten sonra köpürme olur, ve istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

Cilt lekeleri (doğuştan olmayan) güneş'den oluşan lekeler örneğin uzun süreli bir zaman alacaktır, ancak düzenli kullanım sonrasında lekenin yavaş yavaş açıldığını göreceksiniz. 

Therasilk© protein losyon yüz, boyun , dekolte , saçlı deri ve saçta uygulanabilir.
Therasilk© protein özü yüz, boyun ve dekoltede kullanılır.

İlk kullanıldığı andan itibaren etkisini gözlemleyebilirsiniz. 21 günlük düzenli kullanımdan sonra kalıcı etkisiyle daha genç, sıkı ve parlak bir cilde kavuşursunuz.

Granüllü peelingler ciltte sürtünmeyle gelişen mikro çizikler oluşturur. Kimyasal peelingler de  cildi tahriş eder. Bu zararlı sonuçlara bağlı cilt enfeksiyon kapma riskiyle karşı karşıyadır. Yıpratıcı etkiler cildin yaşlanma sürecini hızlandırır ve lekelenmesine neden olur. Cildin doğal bariyerinin bozulması UV ışınlarından daha fazla etkilenmesine neden olur.
Therasilk altın koza filamentleri cilde zarar vermez. Yumuşak hareketlerle cilde uygulandığında ölü hücreleri nazikçe ortamdan uzaklaştırır . yapısındaki serisin cilde geçerek bariyer oluşturur.

Her saç yıkamanızdan sonra saç kremi gibi kullanabilirsiniz. Ancak saç bakımı yaptığından en az 5 dakika saçınızda saçınıza yedirerek bekletiniz. Vaktiniz uygun ise şampuan ile yıkadıktan sonra saç bakımını uygulayınız durulamadan havlu ile sarınız ve 1 saat bekletip soğuk'a yakın bir su ile duruluyanız. Saçınızın nasıl bir değişikliğe uğradığını gerçekten fark edeceksiniz.

Serisin yüksek molekül ağırlıklı, suda çözünen ipekten izole edilmiş bir glikoproteindir. 
·         Serisin deri ve saç keratinine çok etkin biçimde bağlanarak çok işlevli koruyucu bir film tabakası oluşturur.
·         Serisin’in ışığı dağıtıcı etkisi cildin uv ışınlarından korunmasını ve cildin ışıltılı bir görünümüne kavuşmasına neden olmaktadır.

Therasilk© protein losyon içeriğinde yüksek konsantrasyon sericin içerir. Cildi yatıştırıcı ve besleyici özelliği bulunur. Rutin cilt bakımında tonik olarak kullanıldığı gibi gün içerisinde cildi rahatlatmak ve nemlendirmek için kullanılır.
Hava şartlarına ve strese bağlı ciltte gelişen olumsuzluklara karşı rahatlatıcı etki gösterir.
Therasilk© protein losyon yüz, saçlı deri ve saça uygulanabilir.  Serisin proteini özellikle saç için çok değerli bir proteindir. Haftada bir temiz saça ve saç diplerine de sürülerek tüm saça uygulanır. Ilık havluyla sarılarak 15-20 dk bekletilir. Uygulamadan sonra temizlemeye gerek yoktur.

Therasilk© protein essence (protein özü) ipek kozasından elde edilen yüksek kalite serisin proteini içerir. Cildin üst yüzeyindeki keratin dokuya eğilimli olan bu protein cildin hava almasını engellemeden hücre yüzeyiyle bağlanarak nefes almasını sağlar. Serbest radikallerin oluşmasını önleyerek anti oksidan özellik gösterir. Doğal UV filtresi görevi görür.
Therasilk© protein essence cildin nem tutma kapasitesini artıran, hücrelerin fizyolojik aktivitelerini düzenleyen, güneş koruyucu özelliği olan, yaşa bağlı oluşan düzensiz pigmentasyonu önleyen bir cilt ürünüdür. Günlük cilt bakım ürünlerinin altına uygulanabildiği gibi tek başına da kullanılabilir.
Günlük olarak temizliği yapılan cilde Therasilk protein losyon veya tonik uygulamasının ardından Therasilk© protein essence (protein özü) yumuşak dairesel hareketlerle yüz , boyun ve dekolte bölgesine uygulanır. Çok kuru bir cildiniz varsa nemlendirici kullanabilirsiniz.
Therasilk© protein essence hafta da bir cilt maskesi olarak kullanılır. Banyodan sonra Therasilk© altın koza ile temizlenen cilde yoğun şekilde uygulanır ve Therasilk cilt maskesi yüze örtülerek 15-20 dk beklenir. Bu uygulamada cildin derin katmanlarına kadar serisin proteinin nüfuz etmesi sağlanır.